Zwycięstwo w Mistrzostwach Gliwic w koszykówce dziewcząt

W dniach 17, 20 i 22 listopada zostały rozegrane mecze w ramach mistrzostw Gliwic w koszykówce dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się cztery gliwickie licea: I, II, V oraz VIII Liceum Ogólnokształcące.

Rywalizacja była wyrównana i bardzo emocjonująca. Nasza drużyna rozpoczęła rozgrywki meczem z VIII LO, zdecydowanie pokonując drużynę z Sikornika. Kolejny mecz rozegraliśmy z I LO. To spotkanie miało zmienny przebieg i do końca nie było jasne, która drużyna będzie lepsza. W ostatniej kwarcie nasze zawodniczki zdobyły jednak kilkupunktową przewagę i nie oddały prowadzenia do końca meczu, który zakończył się wynikiem 65:58.

Trzeci i ostatni mecz rozegraliśmy w V Liceum Ogólnokształcącym z reprezentacją tej właśnie szkoły. Tu również nie było łatwo o zwycięstwo. Przez prawie cały mecz drużyny szły punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wypracować większej przewagi ale końcówka należała do naszej reprezentacji. Po zmianie taktyki gry w obronie, co uniemożliwiło zdobywanie punktów przeciwniczkom, i kilku udanych akcjach w ataku zakończonych zdobyczami punktowymi, dziewczyny wyszły na prowadzenie i utrzymały bezpieczny dystans punktowy do ostatniego gwizdka. Mecz zakończył się wynikiem 49:39.

Mistrzostwo Gliwic i awans do następnej rundy rozgrywek dla II Liceum Ogólnokształcącego.

II Liceum Ogólnokształcące reprezentowały: Amelia Niczke kl. 2D, Wiktoria Garbowska kl. 2A, Julia Hajbowicz kl. 1B, Julia Łuczycka kl. 1D, Magdalena Dworczyk kl. 1B, Natalia Kopeć kl. 1B, Zuzanna Goły kl. 1D, Tatiana Bieniek kl.1D, Agata Kołtowska kl. 1B a opiekunem drużyny jest p. Krzysztof Kowaluk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!