Warsztaty filmowe w Katowickiej Szkole Filmowej

8 grudnia klasa 3a uczestniczyła w warsztatach filmowych w Katowickiej Szkole Filmowej - na jednym z wydziałów Uniwersytetu Śląskiego.

Studenci czwartego roku reżyserii opracowywali pod opieką wykładowców sceny zbiorowe, w których inscenizacji braliśmy udział jako statyści. Tematyka odegranych scen była różnorodna i ciekawa. Dowiedzieliśmy się sporo o pracy na planie filmowym - o komponowaniu kadru, rytmie, przydzielaniu i realizacji konkretnych zadań oraz oczywiście o pracy reżysera i aktorów. Świetnie się przy tym bawiliśmy i miło spędziliśmy czas. Chociaż wróciliśmy zmęczeni, to dzień ten pozostanie w naszej pamięci jako ciekawy i zdecydowanie inny od zajęć szkolnych.

To wydarzenie odbyło się dzięki współpracy ze Szkołą Filmową nawiązanej przez Panią Elżbietę Piotrowicz, a naszymi opiekunkami w trakcie wyjazdu do Katowic były: Pani Ewa Konieczna i  Pani Joanna Kuczma.