Zakończył się Rejonowy Przegląd Inscenizacji Wielkanocnych, którego organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach i Sekcja Szkolno-Katechetyczna Kurii Diecezjalnej w Gliwicach a koordynatorem - Agata Wieczorek.
Cele przeglądu to:
- rozwój wrażliwości duchowej poprzez pogłębienie przeżyć religijnych związanych z Misterium Wielkiej Nocy
- pobudzenie do większego zainteresowania zwyczajami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi
- uwrażliwienie na wartości kulturotwórcze słowa, obrazu, ruchu i dźwięku
- nabywanie umiejętności pracy w zespole i wymiana twórczych doświadczeń
Jury oceniało:
- wydobycie treści religijnych
- oryginalność ujęcia tematu i dobór tekstów
- atrakcyjność muzyczną
- umiejętności aktorskie uczestników
- scenografię, kostiumy, rekwizyty
Poniżej przedstawiamy wyniki przeglądu w podziale na kategorie:
Przedszkola:
- I miejsce – PM nr 29 w Gliwicach
- II miejsce – Przedszkole w Świętoszowicach
Klasy I – III:
- I miejsce – SP nr 16 przy ZSP1 w Gliwicach
- II miejsce – SP nr 5 przy ZSP3 w Gliwicach
Klasy IV-VIII:
- I miejsce – SP nr 8 w Gliwicach
- I miejsce – SP nr 7 przy ZSP11 w Gliwicach
- II miejsce – SP nr 5 w Pyskowicach
- III miejsce – SP nr 36 w Gliwicach
- III miejsce – SP nr 23 w Gliwicach
- Wyróżnienie – SP nr 4 w Pyskowicach
Wyróżnienia indywidualne:
- Ewa Gębal (PM nr 29 w Gliwicach)
- Magdalena Michalska (PM nr 29 w Gliwicach)
- Maksymilian Górny (PM nr 29 w Gliwicach)
- Kamil Dragon (Przedszkole w Świętoszowicach)
- Hanna Grabińska (Przedszkole w Świętoszowicach)
- Natalia Bobeł (Przedszkole w Świętoszowicach)
- Anna Kozak (SP nr 16 przy ZSP1 w Gliwicach)
- Marek Miłoszewski (SP nr 5 przy ZSP3 w Gliwicach)
- Marta Maj (SP nr 5 przy ZSP3 w Gliwicach)
- Karolina Pelicano da Silva (SP nr 5 przy ZSP3 w Gliwicach)
- Sofia Lukava (SP nr 5 przy ZSP3 w Gliwicach)
- Jakub Witrak (SP nr 8 w Gliwicach)
- Antoni Świątek (SP nr 8 w Gliwicach)
- Filip Ziemba (SP nr 7 przy ZSP11 w Gliwicach)
- Zofia Kaszowska (SP nr 7 przy ZSP11 w Gliwicach)
- Wiktoria Mamczarska (SP nr 5 w Pyskowicach)
- Maciej Mazur (SP nr 5 w Pyskowicach)
- Michał Wyszomierski (SP nr 5 w Pyskowicach)
- Alan Serwicki (SP nr 36 w Gliwicach)
- Wiktoria Szyrajew (SP nr 23 w Gliwicach)
- Filip Preś (SP nr 23 w Gliwicach)
- Julia Zawisło (SP nr 4 w Pyskowicach)
- Paulina Rzepecka (SP nr 4 w Pyskowicach)
- Paulina Tomica (SP nr 4 w Pyskowicach)