Szkolny Klub Górski znowu na szlaku….

20 marca odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka reaktywowanego Szkolnego Klubu Górskiego, prowadzonego przez prof. Joannę Kuczmę i prof. Jadwigę Przybyłek- Cybę. Wybraliśmy się do Brennej, skąd wyruszyliśmy zdobyć szczyt Błatnia.

Podejście nie było zbyt wymagające, ponieważ w miłej atmosferze wszystko jest łatwiejsze. Wizyta w schronisku dała nam szanse na odzyskanie sił przed wyruszeniem w dalszą drogę. Potem już było tylko prościej, chociaż fragmenty trasy, pokryte śniegiem i błotem, czasem wymagały koncentracji i zdolności utrzymania równowagi.

Na szczęście wszyscy - cali i zdrowi - dotarli do autokaru, po czym zmęczeni, ale zadowoleni i dumni z siebie wrócili do Gliwic. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd…