Godło Rzeczypospolitej Polskiej    Herb Miasta Gliwice    Logo II Liceum w Gliwicach

Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów

24 maja w naszej Szkole mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu online prowadzonym przez Annę Nidzińską, Miejskiego Rzecznika Konsumentów przy Urzędzie Miasta Gliwice.

W prelekcji brały udział klasy trzecie oraz drugie. Głównymi tematami spotkania były prawa oraz zobowiązania konsumentów. Prowadząca skupiła się na niebezpieczeństwach, jakie wiążą się z nieczytaniem regulaminu lub nieudokumentowaniem wad zakupionych towarów. Poinformowała nas także o placówkach zajmujących się pomocą konsumentom. Największą zaletą zajęć była wiedza, która przyda nam się w codziennym życiu.

Mamy nadzieję na kolejne spotkania, które wzbogacą nas o taką właśnie życiową wiedzę: skuteczne dochodzenie swoich praw w sposób uczciwy i zgodny z prawem, możliwość wymiany wadliwego towaru lub uzyskania zwrotu pieniędzy za uszkodzony produkt.

Szkolny Klub Wolontariatu II LO w Gliwicach

Klub ekologiczny II LO - logo

Sport w II LO w Gliwicach - logo

II LO za granicą

Olimpijczycy II LO w Gliwicach

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.