Wycieczka do Londynu

20 marca uczniowie naszej szkoły pojechali na czterodniową wycieczkę do Londynu. Po przyjeździe odwiedzili Greenwich, skąd mogli obejrzeć panoramę Londynu stojąc na dwóch półkulach w tym samym czasie.

Drugiego dnia zwiedzili Westminster. Z London Eye podziwiali rozległy widok na miasto, a w National Gallery zobaczyli obrazy impresjonistów. Największe wrażenie zrobiły na nich ,,Słoneczniki” Van Gogha. Nie zabrakło oczywiście czasu na zakupy na Oxford Street oraz pyszny posiłek w dzielnicy Chinatown.

W kolejnym dniu również nie brakowało atrakcji - uczniowie zwiedzili galerię sztuki nowoczesnej Tate Modern oraz mieli szansę podziwiać przepiękny Tower Bridge. Opiekunowie zaskoczyli uczestników miłą niespodzianką - odwiedzeniem peronu 9 i 3/4 dobrze znanego fanom Harrego Pottera. W ostatni dzień uczestnicy wycieczki zwiedzili Natural History Museum, Science Museum, Victoria & Albert Museum oraz spacerowali po dzielnicy South Kensington.

Podczas wycieczki dopisywała wspaniała pogoda, a uczniowie wrócili do Polski bardzo zadowoleni i chętni na kolejne wyjazdy. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu opiekunów, którymi byli pani Ewa Konieczna, pani Joanna Zadeberny, pani Joanna Kuczma oraz pan Jarosław Kuczma.