Godło Rzeczypospolitej Polskiej    Herb Miasta Gliwice    Logo II Liceum w Gliwicach

Klub Górski na Baraniej Górze

Dnia 20 czerwca 2023 r. jako członkowie Klubu Górskiego wybraliśmy się na ostatnią już niestety wyprawę górską w tym roku szkolnym. Wyruszyliśmy z samego rana, gdyż czekała nas podróż autokarem, w czasie której wielu z nas naładowało baterię podczas drzemki. Energii wystarczyło nam więc na całodzienną marszrutę. Kiedy dotarliśmy do Wisły Czarne, pełni zapału rozpoczęliśmy wędrówkę. Mimo tego, że podejście momentami było dość strome, a temperatura bardzo wysoka, wszyscy z uśmiechem nieustannie pięliśmy się w górę. Humory dopisywały, słońce świeciło, a piękno przyrody zachwycało...

Tym właśnie sposobem cała nasza gromada zapomniała o codziennej rutynie, wtedy liczyła się tylko chwila. Po dotarciu na szczyt Baraniej Góry (1220m n.p.m.) podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki. Po pewnym czasie ruszyliśmy w dalszą drogę do schroniska, aby posilić się co nieco góralskimi potrawami lub po prostu poleniuchować w słońcu. Najedzeni i zregenerowani rozpoczęliśmy drogę powrotną, która minęła na podśpiewywaniu, żartowaniu czy bujaniu w obłokach. Dotarłszy na parking odbyły się zapisy na kolejny wyjazd w góry, zostało jeszcze kilka miejsc, więc wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Szkolny Klub Wolontariatu II LO w Gliwicach

Klub ekologiczny II LO - logo

Sport w II LO w Gliwicach - logo

II LO za granicą

Olimpijczycy II LO w Gliwicach

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.