STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2012/2013
-
Obowiązuje Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gliwice stanowiący załącznik do uchwały Rady Miejskiej nr XXXI/790/2005 z dnia 28.04.2005 r.
- Kryterium dochodowe wynosi 351 zł netto na osobę w rodzinie w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
- Wnioski na stypendia szkolne będą dostępne dla rodziców/uczniów do odbioru od 13 sierpnia br. w następujących miejscach:
a) na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.um.gliwice.pl
b) w każdej szkole i tam przede wszystkim powinni zgłaszać się rodzice
c) na stanowisku INFORMACJA w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach.
- Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy składać osobiście w nieprzekraczalnym terminie od 13 sierpnia do 15 września br. w Wydziale Edukacji.
- Uczniowie pełnoletni składają wnioski we własnym imieniu.
- Rachunki i faktury imienne na zakupy zgodne ze „szkolnym katalogiem wydatków” na nowy rok szkolny będą honorowane z datą od 1 lipca br.
SZKOLNY KATALOG WYDATKÓW DO REFUNDACJI – STYPENDIUM SZKOLNE / ZASIŁEK SZKOLNY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
- Podręczniki szkolne, odpowiednie dla realizowanego w danej klasie programu, ujętego w szkolnym zestawie programów nauczania.
- Encyklopedie, leksykony, słowniki: języka polskiego, ortograficzne, poprawnej polszczyzny, frazeologiczne, wyrazów obcych itp., słowniki języków obcych, ujętych w planie dydaktycznym szkoły dla danej klasy (j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. łaciński), atlasy geograficzne, przyrodnicze, historyczne, mapy, zeszyty ćwiczeń, repetytoria maturalne, repetytoria do egzaminu gimnazjalnego, książki z literatury naukowej i popularnonaukowej, zgodne z realizowanym w klasie rozszerzonym programem nauczania.
- Lektury z literatury polskiej i powszechnej, ujęte w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
- Zeszyty szkolne, przybory do pisania, piórnik, przybory do geometrii, kalkulator, plecak lub torba szkolna, segregatory, koszulki, teczki, blok rysunkowy i techniczny, farbki, pędzelki, papier do drukarki, tusze i tonery do drukarki, klej biurowy, taśmy klejące, kalka techniczna, zszywacz, nożyczki, płytki CD, przenośna pamięć usb, temperówka, okładki na zeszyty i książki.
- Strój sportowy, niezbędny do realizowania zajęć z wychowania fizycznego (koszulka – 2 szt. na rok szkolny, spodenki gimnastyczne, dres, , skarpety – 5 par na rok szkolny), obuwie sportowe (adidasy – 2 pary na rok szkolny, trampki lub tenisówki – 4 pary na rok szkolny).
- Koszty, związane z dojazdem do szkoły publicznymi środkami lokomocji, dla uczniów liceum, pobierających naukę poza miejscem zamieszkania.
- Koszty zakwaterowania w internacie, bursie.
- Koszty ponoszone przez ucznia podczas wycieczek tematycznych, organizowanych przez szkołę – bilety do teatru, muzeum, kina.
- Koszty udziału w dodatkowych zajęciach edukacyjnych np. nauka języków obcych, kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, maturalnego lub na studia, zajęcia wyrównawcze lub specjalistyczne (np. dla dyslektyków, gimnastyka korekcyjna, basen zalecony przez lekarza), inne – poszerzające wiedzę lub zdolności np. w domach kultury, ogniskach muzycznych, klubach sportowych.
- Opłaty za zdjęcia do legitymacji szkolnej, dowodu osobistego, świadectwa ukończenia szkoły.
WSZYSTKIE PONIESIONE WYDATKI MUSZĄ BYĆ UDOKUMENTOWANE FAKTURAMI LUB RACHUNKAMI IMIENNYMI WYSTAWIONYMI NA NAZWISKO STYPENDYSTY LUB RODZICÓW, PRAWNYCH OPIEKUNÓW.