Magdalena Jureczka
Dnia 29 listopada dla klas 1G, 2A, 2E odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Nowak - autorką wielu książek m. in. "Wszystko tylko nie mięta", "Bardzo biała wrona" i "Pajączek na rowerze". Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy z Miejską Biblioteką w Gliwicach "Biblioforum" w ramach kampanii "Razem przeciw przemocy". Podczas spotkania zostały poruszone istotne tematy, takie jak: przemoc psychiczna, depresja, faworyzowanie czy zawód miłosny w oparciu o przykłady zarówno z życia jak i z książek autorki.
Pani Ewa jest energiczną, sympatyczną osobą, więc bez problemu zwróciła uwagę każdego z odbiorców.
Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a po spotkaniu była możliwość zakupu książek podpisanych przez autorkę.
Liczymy na kolejne takie spotkania.
Bartosz Koprowicz
W piątek 2 grudnia grupa uczniów wraz z opiekunami: p. Barbarą Ciomek-Paciulon, p. Ewą Konieczną, p. Judytą Włodarczyk i p. Joanną Zadeberny udała się na wycieczkę do Wiednia. Wyjechaliśmy skoro świt, a w stolicy Austrii zameldowaliśmy się około godziny 11. Tam udaliśmy się na spacer z przewodnikiem i zobaczyliśmy centrum miasta, gdzie znajdowały się pięknie kamienice, zabytkowe pomniki i fontanny oraz wiele ważnych dla historii Austrii miejsc. Następnie odwiedziliśmy Belweder, w którym znajdowało się wiele przepięknych obrazów m. in. Gustava Klimta. Po wizycie w Belwederze udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej. Na sam koniec przypadł najlepszy punkt wycieczki - bożonarodzeniowy jarmark. Choć ludzi było dużo i pogoda nie zawsze sprzyjała, to wszyscy świetnie się bawiliśmy. Zmęczeni wsiedliśmy do autokaru i koło godziny 20 udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Do Gliwic wróciliśmy o pierwszej w nocy. Tam skończyła się nasza wycieczka.
Wicemistrzynie Gliwic!
Opiekunem naszej drużyny dziewcząt jest p. Lilianna Rupa. Serdecznie gratulujemy. Program I Dnia Śląskiego w II LO - 5 grudnia 2022
Zapraszamy również na:
XXV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o PrawieJoanna Sekienda-Chałupczyńska
Konkurs został objęty honorowym patronatem Komisji Europejskiej – przedstawicielstwo w Polsce, Rzecznika Praw Obywatelskich, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Sądownictwa, Krajowej Izby Radców Prawnych, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rzecznika Praw Dziecka. Celem Olimpiady jest podniesienie świadomości prawnej dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół, kształtowanie postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej. W szczególności dotyczy to wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa prawa, zasad i procedur demokratycznych, zagadnień związanych z Unią Europejską oraz z prawami człowieka. Dzięki Olimpiadzie młodzież rozwija kompetencje obywatelskie poprzez poznawanie mechanizmów funkcjonowania demokratycznego państwa i form udziału obywateli w życiu publicznym. Nabywa wiedzę o zasadach i sposobach działania organów trzeciej władzy publicznej, a także utrwala wiadomości o prawach i wolnościach człowieka oraz środkach ich ochrony. Śląski Festiwal Nauki KatowiceŚląski Festiwal Nauki Katowice w tym roku odbędzie się w dniach od 3 do 5 grudnia. Zachęcamy do:
Więcej informacji na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl |
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...