W ramach szkolnego cyklu spotkań z naszymi dawnymi uczniami gościł u nas w szkole z wykładem nasz absolwent Łukasz Jakubowski, student medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Opowieść o czasach szkolnych, przeplatana wspomnieniami i anegdotami bardzo się podobała wszystkim uczniom. Tak naprawdę jednak odnosiła się ona do pasji i zainteresowań Łukasza, które wiąże ze studiami medycznymi. Okazuje się, że zadowolenie i spełnienie można znaleźć w zgłębianiu rozległej wiedzy z zakresu anatomii człowieka, postrachu większości studentów medycyny…
Łukasz jest członkiem koła naukowego Katedry Anatomii Człowieka, zajmuje się przygotowywaniem preparatów na zajęcia dla studentów, jest zaangażowany w tworzenie programu prelekcji i szkoleń dla młodszych kolegów ze studiów.
Zawsze bardzo nas cieszą sukcesy naszych absolwentów, z ciekawością śledzimy ich drogę i z radością spotykamy się w naszej szkole. Życząc wszystkiego dobrego trzymamy kciuki za sukcesy Łukasza i bardzo dziękujemy za to, że znalazł dla nas czas.
Uczniowie drugich i trzecich klas biologiczno-chemicznych.
Bartosza Koprowicz
W poniedziałek, 17 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole Słoweńców z zaprzyjaźnionej szkoły w Ruše. Przyjechali do nas z Małopolski, gdzie zwiedzali Kraków oraz Auschwitz. Po przybyciu do naszej szkoły i powitaniu, przyjezdni wysłuchali pięciu wykładów dotyczących odpowiednio:
Następnie, na podstawie wykładów, przeprowadzony został quiz, a zwycięzcom wręczono nagrody, które były typowymi polskimi "specjałami".
Po wizycie w szkole wszyscy udaliśmy się pod Radiostację, gdzie zaprzyjaźnieni Słoweńcy wysłuchali ostatniego wykładu, który poprowadził Filip Masyk. Skupiał się on przede wszystkim wokół prowokacji gliwickiej. Po tym wszystkim, Słoweńcy wsiedli do autokaru i udali się w drogę powrotną do domu. Tak zakończyła się jednodniowa przygoda. Przez cały dzień panowała świetna, zabawowa atmosfera.
Wydarzenie było koordynowane przez nauczycielkę języka angielskiego Ewę Konieczną.
O chorobach nowotworowych - wykładyZuzanna Skubisz, Emilia Wyrwas, Maja Gembalczyk (2c)
Pierwszy z nich przeprowadzony przez dr. Damiana Sojkę nosił tytuł: "Biologia nowotwór, czyli co to jest nowotwór i czym komórka nowotworowa różni się od prawidłowej". Dr Magdalena Olbryt natomiast wygłosiła wykład pt. "Styl życia - czy mamy wpływ na raka?" Dzięki prelekcji dowiedzieliśmy się jak powstają komórki nowotworowe, jak wyglądają oraz jak się rozwijają. Nauczyliśmy się jak używki, dieta oraz brak aktywności fizycznej wpływają na rozwój choroby nowotworowej. Na koniec spotkania Pani dr Olbryt przeprowadziła krótki quiz, który podsumował naszą wiedzę oraz pozwolił sprawdzić co zapamiętaliśmy. Liczymy na kolejne okazje, które umożliwią nam zdobycie nowych doświadczeń. Dzień tematyczny
Bardzo podobały nam się wszystkie przebrania i wyłonienie najlepszej trójki były bardzo trudne. Samorząd uczniowski Odżyw mózg przed maturąIwona Zmysło
"Za miesiąc matura!", jak śpiewał klasyk ;) Wszystkim czwartoklasistom życzymy jak najmniej stresu i jak najlepszych wyników - z odżywionym mózgiem to możliwe! Awans do finałów wojewódzkich!3 kwietnia 2023 r. w sali sportowej MOSiR-u w Piekarach Śląskich odbył się półfinał Wojewódzkiej Licealiady w siatkówce juniorów. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Musiał IVc, Mikołaj Krzystek IVc, Dominik Laskowski IVc, Jakub Kwiatkowski IVa, Mateusz Kos IIIc, Remigiusz Piela IIIa, Piotr Waligóra Ia, Kacper Foremnik Ic, Bartosz Kolbuch If. W półfinale wygraliśmy z drużyną z Piekar Śląskich 2:0 (25:4, 25:10). W finale graliśmy z drużyną z Zabrza i wygraliśmy 2:0 (25:10, 29:27).
Serdecznie gratulujemy i ściskamy kciuki za finały w Częstochowie. Dzień bez plecakaBartosz Koprowicz W ostatni dzień marca odbył się "Dzień bez plecaka". Niezmiernie cieszy nas zaangażowanie wszystkich uczniów w akcję - zamiast plecaków mogliśmy oglądać garnki, wózki sklepowe, klatki dla chomików, a nawet łopaty. Liczymy, że następne akcje będą cieszyły się podobnym zainteresowaniem. |
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...