15 maja uczniowie klasy 3C uczestniczyli w warsztatach geologicznych, które odbyły się w Muzeum Agatów w Rudnie. Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o minerałach, skałach i skamieniałościach.
Należy podkreślić, iż muzeum jest położone na obszarze dawnego wulkanu, którego działalność doprowadziła miedzy innymi do powstania różnych minerałów, a w szczególności agatów.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania w muzeum, gdzie warsztaty prowadziło dwóch przewodników. W Sali kinowej obejrzeliśmy dwa filmy dotyczące wulkanizmu oraz poszukiwania agatów. Następnie przewodnicy oprowadzili nas po salach muzealnych i opowiedzieli o znajdujących się tam okazach minerałów oraz skamieniałości.
Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w pracy z gliną, a później odwiedziliśmy Pracownię Obróbki Agatów. Mogliśmy zobaczyć jak przecina się, szlifuje i poleruje agaty. Dużą atrakcją było też wyjście w teren na Pole Agatowe, gdzie samodzielnie szukaliśmy agatów, ametystów, heulandytów i innych minerałów.
Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek, które było okazją do odpoczynku i integracji klasy.
Wyjazd do Muzeum Agatów w Rudnie był ciekawym doświadczeniem i pozwolił nam lepiej poznać fascynujący świat minerałów. Dziękujemy panu Jackowi Borowieckiemu za zorganizowanie wyjazdu, a panu Marcinowi Kęsce za opiekę.



















