Szanowni Państwo


W związku z wprowadzeniem przez MEN nowych przepisów dotyczących kształcenia na odległość (https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne) podejmujemy kroki aby się do nich dostosować.

Najpóźniej we wtorek poinformujemy Państwa jak współpraca z Państwem i uczniami będzie wyglądała do Świąt (najprawdopodobniej też dłużej), natomiast już dzisiaj mogę powiedzieć, że aby ułatwić pracę uczniom i nauczycielom, postaramy się korzystać praktycznie tylko z jednego narzędzia, którym dysponujemy w naszej domenie zso3.edu.pl – tj. google classroom. Chyba wszyscy się zgodzimy, że nie może być tak, żeby uczniowie jednocześnie uruchamiali e-mail, pocztę na dzienniku, grupę na WhatsApp, Messengera, Moodle, Skype i forum klasowe.

Aby w pełni wykorzystać potencjał i jednocześnie zachować bezpieczeństwo w google classroom, założyłem w domenie zso3.edu.pl konta dla wszystkich uczniów naszego liceum. Każdy uczeń otrzymał nowy adres email, który wygląda tak jak adresy firmowe nauczycieli: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Oczywiście zamiast imie wpisujemy swoje imię a w miejscu nazwisko wpisujemy swoje pełne nazwisko – wszystko bez polskich znaków – np. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w przypadku podwójnych nazwisk).

Logowanie wygląda tak jak logowanie na konto gmail na platformie google. Wpisujemy nowy adres email i hasło, którym w przypadku uczniów jest ich PESEL bez pierwszego zera (Zamiast np. PESEL 05123456789 wpisujemy w haśle tylko 5123456789). Po pierwszym logowaniu dobrze będzie samodzielnie zmienić hasło. Po zalogowaniu, uczniowie mają dostęp do „firmowej” poczty, nieograniczony dostęp do miejsca na dysku w chmurze, typowych aplikacji w googlach a także google classroom, Hangout itd.

Konto będzie dostępne do zakończenia nauki w II LO.

Przy logowaniu na niektóre urządzenia może pojawić się komunikat: "Urządzenie oczekuje na zatwierdzenie przez administratorów domeny'. Na bieżąco będę zatwierdzał urządzenia w systemie. Proszę o cierpliwość.

Bardzo proszę o pilne pierwsze logowanie abyśmy mogli ocenić do ilu z Państwa ta informacja nie dotarła.
Wychowawcy dostaną dane dotyczące adresu email i hasła uczniów.

W razie pytań proszę się kontaktować ze mną osobiście przez dziennik lub adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Życzę dużo zdrowia i spokoju.
Robert Strzelec