Wróbel dzieciom - Dwójka jednoczy

W dniu 26 kwietnia Koło Retoryczne  II LO prowadzone przez p. Agatę Wieczorek wraz z klasą 1e w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowało akcję Wróbel dzieciom - Dwójka jednoczy.

Akcja ta była zorganizowana w ramach projektu społecznego klasy 1e i naszego. Przez wiele tygodni przygotowywaliśmy się do wystawienia bajki samograjki pod tytułem "Jaś i Małgosia" autorstwa Jana Brzechwy. Duże wrażenie na widowni zrobiło zabawne, zaskakujące zakończenie. Największym wyzwaniem okazały się dla nas rymowane teksty, których przyswojenie niejednej osobie spędzało sen z powiek. Aktorzy z zaangażowaniem uczyli się rymów, ale też ruchu scenicznego, odpowiedniej dykcji i intonacji, oraz wpadających w ucho piosenek. Sporo czasu zajęło kompletowanie niecodziennych strojów.

Oprócz tego zainscenizowaliśmy wiersze "Skarżypyta" oraz "Kłamczucha".

Dziękujemy serdecznie pani prof. Wieczorek za wiele godzin spędzonych na przygotowaniach.

Mamy nadzieję, że nasze występy przyniosły gościom tyle samo frajdy co nam przygotowanie i wystawianie ich!

Serdecznie dziękujemy sponsorom - Gliwickiemu Ośrodkowi Działań Społecznych oraz Forum Gliwice. Specjalne podziękowania dla pana Piotra Myszczyszyna za uświetnienie imprezy swoim występem.

Logo Koła Retorycznego