Podróż do środka … człowieka

20 kwietnia dzięki uprzejmości docenta Marka Kucharzewskiego, kierownika Katedry i Zakładu Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych.

Odbyliśmy niezwykłą podróż w głąb ciała człowieka. Naszym przewodnikiem, prowadzącym ćwiczenia był doktor Jacek Kosiewicz.

Zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze były dla nas unikalną okazją na poznanie tajników budowy serca, płuc, układu pokarmowego, przekroju osiowego głowy czy budowy czaszki. Fachowe treści medyczne o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, wzbogacone o ciekawostki ze świata medycyny oraz historie ze szpitalnych dyżurów, będą dla nas na pewno wartościowym wspomnieniem.

Po części praktycznej udaliśmy się do Muzeum Katedry Anatomii Opisowej i Topograficznej, gdzie obejrzeliśmy preparaty formalinowe narządów i układów składających się na organizm człowieka.

Zajęcia zakończył pokaz sal, w których dokonuje się przygotowania i preparowania szczątków ludzkich do preparatów wykorzystywanych w pracy dydaktycznej ze studentami medycyny.

Wyjazd poprzedzony powtórką z zakresu anatomii człowieka stanowił świetne podsumowanie wiadomości przed egzaminem maturalnym z biologii, pozwolił z pewnością niektórym z nas zweryfikować swoje plany co do kierunku studiów, a tym samym - wyboru przyszłego zawodu.