wtorek, 15 maja 2018 15:11

Biblioteka zaprasza do Skupu Kultury

Każdy ma w domu książki, płyty, filmy, gry planszowe w dobrym stanie, a już niepotrzebne. Nie wiadomo, co z nimi zrobić – nikt z nich nie korzysta, zajmują miejsce w mieszkaniu, wyrzucić szkoda… Jest rozwiązanie! Można je przynieść do biblioteki. Zostaną przekazane Stowarzyszeniu Cała Naprzód i 24 czerwca sprzedane na gliwickim Rynku w czasie V Wielkiego Finału Skupu Kultury. Uzyskane środki będą przeznaczone dla niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia.

Wszystkie dary: książki, komiksy, gry planszowe, kasety,  płyty winylowe, płyty CD i filmy DVD biblioteka przyjmuje do 15 czerwca.

poniedziałek, 19 marca 2018 10:08

ZACZNIJ WIOSNĘ Z KSIĄŻKĄ

Janina Wolsza

W środę  21 marca biblioteka ponownie proponuje zabawę z wypożyczaniem książek-niespodzianek.

Książki będą zapakowane, opatrzone krótką recenzją. Dopiero po wypożyczeniu przekonacie się, co trafiło do Waszych rąk. Jeśli ktoś z Was brał udział w poprzednich edycjach imprezy, może bez obaw włączyć się ponownie – wybrałyśmy książki, których dotąd nie udostępniałyśmy w ten sposób. Są to książki z różnych dziedzin  - opowieści o ludziach, roślinach i zwierzętach, książki które opisują świat, pomagają żyć, bawią i uczą. Jedno je łączy – to książki z wiosenną energią!

Zapraszamy i  życzymy  dobrej zabawy oraz  przyjemnej lektury.

poniedziałek, 30 października 2017 14:01

Upoluj swoją książkę

Janina Wolsza

Biblioteka szkolna przystąpiła do projektu Upoluj swoją książkę organizowanego przez Instytut książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformę e-bookową Woblin.com. Do akcji zakwalifikowano 1000 szkół w Polsce. Z radością informujemy, że znaleźliśmy się w tym elitarnym gronie.

W ramach projektu uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Jak „upolować” książkę?

W trzech miejscach szkoły zobaczycie charakterystyczne żółte plakaty. Znajdziecie tam tytuły udostępnionych książek. Wystarczy:

• pobrać darmową aplikację Woblink.com
  • zeskanować kod QR
  • czytać za darmo i udostępniać znajomym wybrane książki.

Trzeba się spieszyć – akcja trwa od 2 do 30 listopada.

Życzymy udanych „łowów” i miłej lektury!

piątek, 17 marca 2017 14:13

W bibliotece zaczyna się wiosna

We wtorek 21 marca biblioteka zaprasza na „Wiosenne czytanie”.

Po raz kolejny  będziecie mogli wypożyczyć książki-niespodzianki, opatrzone recenzją i zapakowane jak prezenty. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas książki pozwolą Wam z nową energią przywitać wiosnę.

Zapraszamy i  życzymy  dobrej zabawy oraz  przyjemnej lektury.

poniedziałek, 27 lutego 2017 08:47

Projekt „Światu dajesz kształt”

Janina Wolsza

Informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w interdyscyplinarnym projekcie promującym twórczość Stanisława Wyspiańskiego i kulturę polską na Ukrainie. Organizatorem tego wydarzenia jest Biblioteka Miejska w Gliwicach. Projekt realizowany jest w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem medialnym TVP Kultura.

Więcej informacji na stronie– www.biblioteka.gliwice.pl

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Best free joomla templates by Lonex.