poniedziałek, 05 listopada 2018 12:34

"Książka w II Rzeczypospolitej – II Rzeczpospolita w książce" - zaproszenie

Janina Wolsza

Biblioteka szkolna zaprasza Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły na wystawę pt.: „Książka w II Rzeczypospolitej – II Rzeczpospolita w książce”  związaną z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.

W pierwszej części prezentujemy książki wydane w okresie dwudziestolecia międzywojennego, pochodzące ze zbiorów naszej biblioteki. Druga część pokazuje współczesne publikacje dotyczące historii, kultury i obyczajów w okresie II Rzeczypospolitej.

Po zakończeniu wystawy zapraszamy do lektury wybranych książek.

poniedziałek, 05 listopada 2018 12:29

Upoluj swoją książkę

Janina Wolsza

Nasza szkoła ponownie zakwalifikowała się do akcji Czytaj PL organizowanej przez Instytut Książki. W ramach tego projektu uczniowie będą mogli za darmo przeczytać lub wysłuchać 12 bestsellerowych książek w formie e-booków i audiobooków.

Aby wziąć udział w akcji, należy:

• znaleźć na korytarzu lub w bibliotece charakterystyczny żółty plakat,
  • pobrać aplikację mobilną Woblink,
  • przy jej pomocy zeskanować kod QR,
  • czytać i udostępniać znajomym wybrane książki.

Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad. Zapraszamy i życzymy dobrej lektury!

wtorek, 15 maja 2018 15:11

Biblioteka zaprasza do Skupu Kultury

Każdy ma w domu książki, płyty, filmy, gry planszowe w dobrym stanie, a już niepotrzebne. Nie wiadomo, co z nimi zrobić – nikt z nich nie korzysta, zajmują miejsce w mieszkaniu, wyrzucić szkoda… Jest rozwiązanie! Można je przynieść do biblioteki. Zostaną przekazane Stowarzyszeniu Cała Naprzód i 24 czerwca sprzedane na gliwickim Rynku w czasie V Wielkiego Finału Skupu Kultury. Uzyskane środki będą przeznaczone dla niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia.

Wszystkie dary: książki, komiksy, gry planszowe, kasety,  płyty winylowe, płyty CD i filmy DVD biblioteka przyjmuje do 15 czerwca.

poniedziałek, 19 marca 2018 10:08

ZACZNIJ WIOSNĘ Z KSIĄŻKĄ

Janina Wolsza

W środę  21 marca biblioteka ponownie proponuje zabawę z wypożyczaniem książek-niespodzianek.

Książki będą zapakowane, opatrzone krótką recenzją. Dopiero po wypożyczeniu przekonacie się, co trafiło do Waszych rąk. Jeśli ktoś z Was brał udział w poprzednich edycjach imprezy, może bez obaw włączyć się ponownie – wybrałyśmy książki, których dotąd nie udostępniałyśmy w ten sposób. Są to książki z różnych dziedzin  - opowieści o ludziach, roślinach i zwierzętach, książki które opisują świat, pomagają żyć, bawią i uczą. Jedno je łączy – to książki z wiosenną energią!

Zapraszamy i  życzymy  dobrej zabawy oraz  przyjemnej lektury.

poniedziałek, 30 października 2017 14:01

Upoluj swoją książkę

Janina Wolsza

Biblioteka szkolna przystąpiła do projektu Upoluj swoją książkę organizowanego przez Instytut książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformę e-bookową Woblin.com. Do akcji zakwalifikowano 1000 szkół w Polsce. Z radością informujemy, że znaleźliśmy się w tym elitarnym gronie.

W ramach projektu uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.

Jak „upolować” książkę?

W trzech miejscach szkoły zobaczycie charakterystyczne żółte plakaty. Znajdziecie tam tytuły udostępnionych książek. Wystarczy:

• pobrać darmową aplikację Woblink.com
  • zeskanować kod QR
  • czytać za darmo i udostępniać znajomym wybrane książki.

Trzeba się spieszyć – akcja trwa od 2 do 30 listopada.

Życzymy udanych „łowów” i miłej lektury!

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Best free joomla templates by Lonex.