Samorząd Uczniowski II LO w Gliwicach - logo

„Jeżeli w szkole samorząd niby jest, ale mało kto wie,
co on robi, to jest on po prostu niepotrzebny.”

Julian Radziewicz

Z radością oświadczamy, że w drugim semestrze roku szkolnego 2022/2023 udało nam się zrealizować większość zaplanowanych działań. Cieszymy się, że możemy wykorzystywać nasz potencjał i realizować różne pomysły z korzyścią dla szkoły i lokalnej społeczności.

Harmonogram sprawozdania z działań Samorządu Uczniowskiego  w II semestrze roku szkolnego 2022/2023:

• zorganizowanie akcji „dzień bez plecaka”,
  • przygotowanie dnia tematycznego (poświęconego Mitologii),
  • 16.03.2023 r.- reprezentanci Samorządu Szkolnego uczestniczyli w debacie organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach na temat "Młodzież w dobie kryzysu - porozmawiajmy o problemach dzisiejszej młodzieży". Debata odbyła się w naszej szkole,
  • 28.03.2023 r. - Samorząd Szkolny włączył w akcję MRM związaną ze zbieraniem podpisów pod petycją do ZTM o poszerzenie ulgi bezpłatnych biletów o uczniów do lat 18,
  • 28.04.2023 r. - zorganizowanie zakończenia roku szkolnego dla maturzystów,
  • zorganizowanie dnia tematycznego inspirowanego motywem „król i królowa",
  • przygotowanie wieczoru filmowego „Mamma Mia”,
  • zainicjowanie akcji różowe skrzyneczki (z podpaskami itp.),
  • stworzenie strefy „Wróbla"  (ciszy i relaksu),
  • przygotowanie gali Oscarów nauczycieli,
  • przeprowadzenie konkursu na najmilszą osobę,
  • zorganizowanie dnia sportu,
  • 23.06.2023 r. - przygotowanie zakończenia roku szkolnego.

Wnioski do dalszej pracy:

• zaangażować w działania samorządu przedstawicieli wszystkich klas oraz wychowawców,
  • podtrzymywać kontakt z uczniami, mobilizować do aktywności poprzez różne akcje.

Sprawozdanie przygotował Przewodniczący Samorządu Szkolnego Bartosz Koprowicz kl. 2a