Do widzenia, Słowenio!

W dniach 29.05.-4.06. uczniowie uczestniczący w projekcie Erasmus+ wraz z nauczycielami, p. Ewą Konieczną, p. Joanną Kuczmą i p. Kamilą Stoiłową, po raz kolejny pojechali do Słowenii. W tym projekcie była to już ostatnia wizyta u słoweńskich przyjaciół.

Codziennie odbywały się warsztaty poświęcone językowi współczesnych mediów, fake newsom i krytycznemu myśleniu. Zajęcia wzbogacone zostały o warsztaty muzyczne i edytorskie, spotkania z dziennikarzami i muzykami.

W środę udaliśmy się do Ljubljany na spotkanie ze znanym pisarzem słoweńskim, Drago Janczarem. Jego książka pt.: „Widziałem ją tej nocy” zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami, które wydarzyły się podczas II wojny światowej. Zwiedziliśmy wspaniale zachowany zamek, należący do Kseni i Rada Zarników, których literackie portrety umieścił Janczar w swojej powieści. Następnie udaliśmy się nad malownicze jezioro Bled, na którym znajduje się malutka wysepka z kościółkiem.

Wszystkie dni wypełnione były zajęciami warsztatowymi, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, a wieczory, w internacie, w którym mieszkaliśmy, spędzaliśmy ze słoweńskimi kolegami i koleżankami nie tylko z projektu. Były to bardzo wesołe i sympatyczne spotkania.

Z wielką satysfakcją i dumą patrzyliśmy na nasze prezentacje, które były podsumowaniem całego tygodnia. Choć również towarzyszył nam żal z powodu końca tej wspaniałej przygody.

Całe szczęście, jest już pomysł na ciąg dalszy!