Najlepszy Młody Mówca

Najlepszy Młody Mówca to ogólnopolski konkurs retoryczny dla uczniów szkół średnich organizowany przez Akademię Retoryki w Warszawie. Jego celem jest  promocja sztuki publicznego przemawiania. W pięciu turniejach eliminacyjnych zostaje wyłonionych 10 osób, które w finale walczą o tytuł Najlepszego Młodego Mówcy 2023.

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Klaudia Kaplińska z klasy ID ma już zapewnione miejsce w finałowej dziesiątce. Jury doceniło jej kreatywność, zrozumiałość i efektowność wypowiedzi, styl języka, a także mowę ciała i jakość argumentacji. W czasie eliminacji Klaudia otrzymała konstruktywny feedback, który pomaga rozwijać umiejętności retoryczne.

Już 15 kwietnia weźmie ona w Warszawie udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów Akademii Retoryki, a następnego dnia, czyli 16 kwietnia, będą miały miejsce finałowe zmagania najlepszych młodych polskich mówców. Opiekunem Klaudii jest p. Agata Wieczorek.

W tej retorycznej przygodzie życzymy Klaudii radości  z podejmowanego wysiłku i wielu sukcesów. Oczywiście trzymamy kciuki :)