Euroweek

Zwracam się z prośbą, aby osoby, które zadeklarowały chęć wyjazdu na Euroweek w dniach 20-24 września 2018 wpłaciły zaliczkę w wysokości 100 zł. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc jeżeli ktoś byłby zainteresowany udziałem w warsztatach, zapraszam.

Katarzyna Musz

 


Tydzień filmu niemieckiego

Judyta Włodarczyk

Z okazji „Tygodnia filmu niemieckiego” uczniowie naszego gimnazjum, którzy uczęszczają na zajęcia języka mniejszości niemieckiej oraz licealiści wybrali się pod opieką naszych germanistek: p. G.Szocik, p. A.Świątek i p. J.Włodarczyk do Opola na projekcję niemieckojęzycznego filmu „Das kalte Herz”. Projekcja miała miejsce w Studenckim Centrum Kultury. Film „Das kalte Herz” powstał na podstawie baśni Wilhelma Haufa. Jest to opowieść o biednym węglarzu Peterze Munk, który, by zdobyć miłość ukochanej, zamienia swoje serce na serce z kamienia, przez co staje się bogatym człowiekiem.

 

Dzień Angielski

W naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Angielski. W tym roku 10 polsko-słoweńskich grup rozwiązywało zagadki logiczne popijając herbatę w auli, która tym razem przemieniła się w angielską herbaciarnię. Atmosfera tego miejsca pomogła uczestnikom między innymi wcielić się w rolę Sherlocka Holmesa, który miał wydedukować kto zamordował ofiarę. Ponadto, drużyny miały rozwiązać zagadkę kryminalną, do której wskazówki ukryte były w różnych miejscach herbaciarni. W trakcie innego zadania uczestnicy kręcili kołem fortuny i rozwiązywali zagadki logiczne.

Uczniowie współzawodniczyli w międzynarodowych parach, co sprawiło, że językiem porozumiewania się musiał być język angielski. Po przeprowadzeniu wszystkich konkursów osobom, które zajęły trzy pierwsze miejsca wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców II LO.

Dzień Angielski przygotowała grupa II ac pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego: p. Barbary Stępień oraz p. Ewy Koniecznej.

 


Gość zza wielkiej wody (5)

Od początku stycznia gościmy w naszej szkole praktykantkę ze Stanów Zjednoczonych, która prowadzi zajęcia w kilku klasach licealnych. Poniżej kilka słów napisanych przez nią samą.

My name is Melisandra Leonardos and I am from Berkeley, California. I am a graduate student at SIT Graduate Institute doing a teaching internship in Gliwice, Poland. For the past 15 years, I have worked for the University of California. I chose to do an internship in Poland because I wanted to teach students who speak a language that is new to me and I have always wanted to visit this part of Europe. The teachers and students at the school have been very friendly and welcoming and I will miss them when I go back home!

 


English Day 2016

Aleksandra Łącka

W dniu 27.10.2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Angielski. Tegoroczne wydarzenie nazwane English Mystery Room, organizowane było przez uczniów klas 2a i 2c pod opieką pani Barbary Stępień. Uczniowie współzawodniczyli ze sobą w wielu konkursach, między innymi: Taboo czy Brain Teasers, jednak gwoździem programu był Escape Room oraz fragment musicalu Chicago wykonany przez nasze licealistki. Do udziału w zabawie zaprosiliśmy naszych zagranicznych kolegów z wymiany polsko-słoweńskiej.

Z siedmiu drużyn wyłoniono trzy zwycięskie zespoły:

  • I miejsce - grupa polsko-słoweńska w składzie: Anna Bajor, Katarzyna Czosnowicz oraz Nino Cajnkar
  • II miejsce - goście ze Słowenii: Katja Stopar, Janina Kegl, Timotej Strlič
  • III miejsce - Michał Krupień, Julia Kwiryn, Szymon Sydor.

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

Poniżej prezentujemy materiał video, którego autorem jest Tomasz Podyma.

Dim lights

 
Więcej artykułów…