Wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO

Natalia Rola

W poniedziałek 2 października odbyły się w naszej szkole wybory kandydatów do samorządu szkolnego. Wybory miały miejsce w sali numer 34, na przerwach od godziny 9:40 do godziny 11:50. Wyniki są następujące:

- 53 głosy uzyskał Dawid Puchalski z klasy 2AL, tym samym wygrywając wybory i stając się nowym przewodniczącym samorządu szkolnego

- 52 głosy uzyskała Natalia Rola z klasy 1BL, tym samym zostając zastępcą przewodniczącego samorządu szkolnego

- 6 głosów było nieważnych

Frekwencje była wyższa niż w zeszłym roku szkolnym a nad wyborami czuwała opiekun SU - Pani Judyta Włodarczyk.

Sprawozdanie po I semestrze 2016/2017

Tania Białczak

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/17 został wybrany samorząd w składzie Tania Białczak, Dawid Puchalski, Zuzanna Reiter. Pomagał on w organizacji Święta Kina, Forum Talentów, jasełek oraz akcji charytatywnych. Zostało zorganizowane parę spotkań jednak wykazały się one słabym zainteresowaniem ze strony trójek klasowych, które mimo bycia poinformowanym nie stawiały się na nich. Wszystkie informacje o wydarzeniach, zbiórkach itd pojawiały się na grupie utworzonej na portalu Facebook aby w miarę możliwości być w szybkim kontakcie z trójkami klasowymi. Jeśli chodzi o współpracę osób będących w samorządzie jesteśmy zgodni co do tego iż jest ona bezkonfliktowa ze względu na nasze koleżeńskie stosunki, które utrzymujemy. W planach na nowy semestr mamy kontynuowanie tradycji szkolnych oraz pomoc we wszystkich wydarzeniach w niej organizowanych. Chcemy również zmobilizować uczniów do zaangażowania się w życie szkolne. Dostaliśmy propozycje stworzenia gazetki szkolnej i jesteśmy otwarci na więcej pomysłów uczniów naszej szkoły.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSO nr 3

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach odbyły się 26 września 2016 r. W wyniku wyborów Przewodniczącym SU została Tania Białczak z klasy 2a a w Zarządzie SU znaleźli się również Dawid Puchalski (1a) i Zuzanna Reiter (3ga).

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek 26.09.2016 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania może przystąpić każdy uczeń naszej szkoły. Wybory odbędą się w sali 1 i będą trwały przez 3 przerwy (9.40-9.50; 10.35-10.55 i 11.40-11.50). Należy mieć przy sobie legitymację szkolną oraz długopis. Wyniki wyborów ogłoszone będą we wtorek 27.09.2016 r.

Samorząd ZSO Nr 3

Porządkujemy cmentarz zydowski

Judyta Włodarczyk

13 kwietnia Samorząd Uczniowski naszego liceum wraz z ochotnikami z klas drugich wziął udział w społecznym porządkowaniu cmentarza żydowskiego, który znajduje się przy zabytkowym obiekcie – dawnym żydowskim domu pogrzebowym. Obecnie jest to Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, będący oddziałem Muzeum w Gliwicach. Prace porządkowe terenu cmentarnego obejmowały grabienie liści, przycinanie krzew oraz zbieranie śmieci. Wszystkie prace przebiegały pod okiem pracowników Muzeum, jak i przedstawicielki Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Po pracy czekał na uczniów słodki poczęstunek oraz certyfikaty. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia odrestaurowanego budynku. Na szczególną uwagę zasługiwało znajdujące się w sali głównej niebo nad Jerozolimą.

Więcej artykułów…