IV Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem

Uwaga konkurs !!!

Organizatorami festiwalu są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach oraz Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie. Festiwal jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów klas 7 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z obszaru powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwice, zainteresowanych tematyką podróżniczą.
Główny cel projektu to propagowanie wśród młodzieży różnych form turystyki.

Zapisy do 24.10.2017 - p. J. Przybyłek-Cyba lub p. Joanna Kuczma

Wycieczki Klubu Górskiego

I WYCIECZKA

Już 9 września wyruszyliśmy na pierwszą górską wycieczkę. Poranny pociąg zabrał  nas do Ustronia skąd zielonym szlakiem udaliśmy się na Orłową a następnie przez Trzy Kopce Wiślańskie do Wisły. Pogoda dopisała, zmęczenie rekompensowały widoki i piękne słońce. Towarzyszyli nam tegoroczni absolwenci II LO.

II WYCIECZKA

W piątek 28 września wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę w Beskid Żywiecki. Z Rycerki Koloni przeszliśmy malowniczym szlakiem na Wielką Raczę, gdzie mieliśmy zaplanowany nocleg w schronisku. Po całodziennej wędrówce wieczór spędziliśmy przy ognisku. Rano wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Przeszliśmy ok 40 km. Najwyższy punkt miał 1236 m n.p.m.

KONKURS

Klub Górski ogłasza konkurs na projekt logo. Propozycje w wersji papierowej, zdjęcia lub formie elektronicznej (np.w formacie png) proszę składać u Marcina Rojka lub Karola Jurkiewicza z klasy 3c. Logo zostanie umieszczone na klubowym znaczku. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

KLUB GÓRSKI

Kolejna impreza KLUBU GÓRSKIEGO

Jadwiga Przybyłek-Cyba

Rozszerzając działalność naszego klubu poza wędrówki górskie, postanowiliśmy odpowiedzieć na zaproszenie III Międzyszkolnego Festiwalu Podróżniczego Carpe Diem. Impreza odbyła się 15 listopada w Knurowie. W ramach niej wysłuchaliśmy wspomnień i opowieści o sposobie na życie Tomasza Kobielskiego - zdobywcy Korony Ziemi (wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów) oraz opowieści o różnych obliczach Afryki podróżnika Tadeusza Biedzkiego.

Jednym z punktów festiwalu był konkurs fotograficzny pt. Spotkania, na który nadesłano 60 zdjęć. Magda Perzanowska z 3c zdobyła w nim I MIEJSCE! - GRATULUJEMY. (Nagrodą był profesjonalny plecak górski).

II wyjazd KLUBU GÓRSKIEGO

Jadwiga Przybyłek-Cyba

24 października 2016 r. odbyła się druga wycieczka Klubu Górskiego. Tym razem wyruszyliśmy z Brennej. Przez Błatnią i Klimczok dotarliśmy do Przełęczy Karkoszczonka, gdzie w uroczym schronisku – Chata Wuja Toma posililiśmy się i odpoczęliśmy przed powrotem do domu. Pogoda dopisała. Mogliśmy podziwiać piękne widoki i cieszyć się urokami polskiej jesieni.

Chcesz razem z nami odkrywać piękno naszych gór?

DOŁĄCZ DO NAS

Więcej artykułów…