Święto języków obcych

Natalia Pasterak

Привет! Jó napot kívánok! Buenos días! Ave!  Takie zwroty zastąpiły zwyczajowe „Dzień dobry" dnia 26.09.11. Dlaczego? Ponieważ  właśnie wtedy obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Zajęcia poprowadzone przez: panią profesor E. Chwalczyk, panią profesor B. Stępień, panią profesor  I. Uzarowicz i panią profesor J. Wolszę dały nam szansę do poszerzenia swojej wiedzy o świecie. Mieliśmy okazję posłuchać węgierskich piosenek i dowiedzieć się, że len znaczy to samo i po polsku i po węgiersku (co niestety jest jedynym podobieństwem między naszymi językami), nauczyliśmy się w jaki sposób przeprowadzić krótki dialog po rosyjsku oraz  poznaliśmy wiele innych ciekawostek. Europejski Dzień Języków był dobrym wprowadzeniem do 22 edycji Dni Angielskich, które odbyły się 27.09.2011 roku......

…..W mroku sali unosi się zapach popcornu, panuje pełna oczekiwania cisza, nagle otwierają się drzwi i po czerwonym dywanie, wśród burzy oklasków, wchodzi kolorowy korowód filmowych bohaterów. Wśród nich znajdują się trzy pary prowadzących: Shrek i Fiona, Jack Sparrow i jego towarzyszka wprost z  Karaibów oraz Pluto pod rękę z Myszką Mickey. Rozpoznanie wszystkich wchodzących postaci to pierwsza  z szeregu konkurencji, które czekały na uczestników, a wszystko to pod czujnym okiem jury w składzie: pani profesor S. Zawadzka, pani profesor B. Stępień, pan profesor J. Borowiecki. Następne konkursy przeplatane występami wokalnymi oraz quizem dla publiczności tworzyły zgrabną całość, a darmowy popcorn i stylowe dekoracje dopełniały przyjemnych wrażeń. Zadania dla uczniów sprawdzały szeroko pojętą wiedzę o filmach (znajomość tytułów, muzyki filmowej i cytatów) oraz zdolności językowe i…..pomysłowość, bardzo potrzebną przy kalamburach. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyła się część muzyczna czyli konkurs piosenki. Trzecie miejsce za świetne wykonanie piosenki „Hallelujah” zajęła klasa 2b, drugie miejsce przypadło klasie 3d za poruszające „Nothing compares to you”, a miejsce pierwsze „wyśpiewała” klasa 2e łącząca genialne zdolności wokalne z pomysłowym miniprzedstawieniem do piosenki „My heart will go on”.

Pisząc o Dniach Angielskich nie sposób nie wspomnieć o naszych Sponsorach, którym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie, są to: Rada Rodziców II LO, Szkoła Języków Obcych Deutsch oraz księgarnia Columbus. Jeszcze raz  bardzo dziękujemy!

Podsumowując, chciałoby się powiedzieć, parafrazując słowa piosenki: Nothing compares to ENGLISH DAYS 2011!!